کد مطلب: 23831
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=23831

اجرای رزمایش ممانعت ورود شیر خام آلوده به چرخه توزیع در سبزوار

خبرگزاری صدا و سیما

به مناسبت هفته‌ی پدافند غیرعامل رزمایش ممانعت ورود شیر خام آلوده به چرخه‌ی توزیع و مصرف در شهرستان سبزوار برگزار شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سبزوار گفت: در این مانور مراحل آزمایش شیر خام ورودی به مراکز خرید، گزارش آلودگی، تشکیل پرونده و نابودسازی شیر غیرقابل‌مصرف به‌صورت عملی به نمایش درآمد و پروسه اقدامات انجام شده تشریح شد. 

دکتر ولی اله جغتایی افزود: همه عملیات فنی دامپزشکی ماهیت پدافندی دارند چراکه دامپزشکی در بحث پیشگیری و در خط مقدم مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و دام و تأمین امنیت غذایی از مزرعه تا سفره در حال انجام‌وظیفه است.

وی ادامه داد: شیر خام یکی از فرآورده‌های خام دامی است و دامپزشکی در تأمین سلامت آن نقش مستقیم دارد و همه مراکز جمع‌آوری شیر خام شهرستان تحت نظارت مسئولان فنی بهداشتی و نظارت عالیه دامپزشکی فعالیت می‌کنند و این مانور  پدافندی به‌منظور هماهنگی بیشتر و نحوه برخورد و عکس‌العمل سریع در مواجه با شیر خام آلوده برگزار شد.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سبزوار نیز گفت: در راستای بهینه‌سازی بهداشت و سلامت مردم ۲۳ تن شیر خام آلوده در ۸ ماهه گذشته توسط پرسنل زحمتکش دامپزشکی شناسایی، آزمایش و معدوم شده است برغمدی افزود: به‌واسطه افزایش نظارت، آموزش دامداران و همکاری مراکز خرید بار میکروبی شیر در دو سال گذشته تا میزان ده برابر کاهش یافته است.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme