کد مطلب: 22555
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=22555

احداث ۳۵۰ هزار مترمربع مسیر پیاده و دوچرخه در سبزوار

ایمنا

معاون فنی و عمرانی شهرداری سبزوار گفت: در راستای حوزه حمل‌ونقل پاک در یک سال اخیر، احداث حدود ۳۵۰ هزار مترمربع مسیر پیاده‌راه و دوچرخه در سبزوار در دست اقدام است.

جعفر صائمی‌نسب با بیان اینکه امروزه آلودگی هوا به‌عنوان چالشی جدی کلان‌شهرها و شهرهای کوچک را با مشکل مواجه کرده است، اظهار کرد: رهایی از این چالش جز با گسترش حمل‌ونقل پاک و تمرکز بر سیاست‌های انسان‌محور در توسعه شهرها، ارتقای کیفیت زندگی و بهبود وضعیت محیط‌زیست امکان‌پذیر نیست.

وی عنوان کرد: به موازات ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز و اجرای پروژه‌های عمرانی با فرهنگ‌سازی مناسب می‌توان در راستای فراگیر شدن حمل‌ونقل پاک و ترغیب شهروندان اقدامات اجرایی را به عمل آورد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری سبزوار اضافه کرد: تحقق جدی و عملیاتی این موضوع می‌تواند در قالب پویش‌های مختلف مردمی همچون هم‌پیمایی و هم‌رکابی با دوچرخه و احداث مسیرهای دوچرخه و پیاده‌راه پیگیری شود.

صائمی تصریح کرد: شهرداری سبزوار در راستای اجرایی شدن این طرح ملی و توسعه حمل‌ونقل همگانی در یک سال اخیر اقدام به احداث پیاده‌راه‌های سربداران (ضلع شمال و جنوب)، شریعتمداری، سلامت، طراوت درمجموع به طول حدود ۳۲ هزار مترمربع، پیاده‌روسازی معابر (خیابان‌های نهضت، ابن یمین، ۲۲ بهمن، کاشفی، ایثارگران و…) به طول ۴۹ هزار مترمربع، ایجاد و آغاز احداث مسیر دوچرخه پارک طراوت، قصبه، هنر، بلوار سربداران، ضلع جنوب باغ ایرانی، ضلع جنوب بزرگراه ابریشم درمجموع به طول بیش از ۳۰۰ هزار مترمربع کرده است.

وی آغاز عملیات اجرایی مسیر دوچرخه ضلع جنوب خیابان حافظ توحید شهر به طول سه هزار مترمربع، احداث و آسفالت پارکینگ نشاط به طول یک هزار و ۸۰۰ مترمربع، آسفالت پارکینگ شهید پروانه به طول هزار و ۲۵۰ مترمربع، احداث دو مرکز معاینه فنی خودرو سبک با همکاری بخش خصوصی و خط‌کشی ۱۲۳ کیلومتر از معابر و خیابان‌ها را از دیگر اقدامات شهرداری سبزوار در حوزه حمل‌ونقل پاک برشمرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری سبزوار با اشاره به تهیه و نصب تابلوهای راهنمای مسیر به تعداد ۸۰ مورد و تجهیز خیابان‌ها به علائم ترافیکی، گفت: نظارت بر یک هزار و ۱۴۰ دستگاه تاکسی، ۱۴۰ دستگاه بی‌سیم و ۱۰۰ دستگاه آژانس، نظارت بر فعالیت ۱۰۳ دستگاه اتوبوس برون‌شهری پایانه مسافربری، ایجاد و افتتاح سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهری شهرداری باهدف ارتقای سطح خدمات در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک، همکاری با دوستداران محیط‌زیست در طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو، همکاری با پلیس راهور جهت اجرای طرح‌های مرتبط از قبیل کاهش آلودگی هوا، کنترل ناوگان بار و مسافر و مدیریت پارک حاشیه‌ای نیز ازجمله اقداماتی بوده که شهرداری در طول یک سال اخیر انجام داده است.

وی به اجرای طرح‌های پیش‌روی شهرداری سبزوار در حوزه حمل‌ونقل پاک اشاره کرد و آغاز مطالعات پیاده‌راه خیابان بیهقی، پیگیری ایجاد زیرساخت‌های لازم به‌منظور توسعه حمل‌ونقل انسان‌محور، امکان‌سنجی تعیین معابر دارای پتانسیل جهت اختصاص و تسهیل پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری را ازجمله آن برشمرد.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme