کد مطلب: 25770
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=25770

اسکان مسافران در مراکز اقامتی سبزوار ممنوع شد

ایرنا

فرماندار ویژۀ سبزوار گفت: به علت احتمال انتشار ویروس کرونا در نوروز ۹۹ اسکان مسافران در مراکز اقامتی این شهرستان ممنوع شده است و حتی برای اسکان موقت مسافران نوروزی آمادگی نداریم.

احمد برادران افزود: بر اساس تصمیم ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان سبزوار، در تعطیلات نوروزی هیچ خدماتی به مسافران داده نمی‌شود و برپایی چادرهای مسافرتی در این شهر نیز ممنوع است.

وی با توجه به درخواست برخی شهروندان مبنی بر قرنطینۀ این شهر اضافه کرد: قرنطینه کردن شهرها نیاز به شرایطی خاص و تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا دارد.

فرماندار ویژۀ سبزوار گفت: در مسیرهای ورودی شهرستان سبزوار، تیم‌های غربالگری مستقر شده‌اند و سلامت مسافران با دستگاه تب‌سنج کنترل می‌شود که افراد مشکوک به بیماری کرونا قرنطینه و سایر مسافران در صورت نداشتن مشکل از کمربند جنوبی شهر خارج می‌شوند.

برادران افزود: علاوه بر بیمارستان واسعی سبزوار، پنج بیمارستان دیگر زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در صورت نیاز و اضطرار آمادۀ ارائۀ خدمات درمانی به بیماران کرونایی هستند.

وی ادامه داد: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، علاوه بر اینکه به شهروندان توصیه شده از خانه‌های خود خارج نشوند، همه روزه میادین و معابر شهری، ناوگان حمل‌ونقل عمومی، مساجد، مکان‌های عمومی و پارک‌ها هم ضدعفونی می‌شوند.

در پویش «در خانه می‌مانیم» که روز ۱۸ اسفند در سبزوار به راه افتاد و همچنان ادامه دارد سه هزار و ۷۱۵ شهروند سبزواری از فرماندار و مسئولان این شهرستان خواستند شرایط قرنطینۀ شهر و تعطیلی اداره‌ها جهت کنترل بیماری کرونا را فراهم کنند.

طبق اعلام روز گذشتۀ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با مثبت اعلام شدن نتیجۀ آزمایش ۱۰ بیمار دیگر تاکنون شمار افراد مبتلا به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع در غرب خراسان رضوی به ۱۲ نفر رسیده است.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme