کد خبر : 228
دیدگاه‌ها برای اصولگرایان از حرکت‌های خودسرانه تبری جویند بسته هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه 15 خرداد 1393 - 16:26
-

اصولگرایان از حرکت‌های خودسرانه تبری جویند

ایلنا : یک فعال سیاسی  اصلاح طلب معتقد است چنانچه وزارت کشور و قوه قضاییه در معرفی و برخورد با گروه‌های تندرو کاری نکند دیگر کسی از هتک حرمت این گروه‌ها درامان نخواهد بود و از اصولگرایان خواست تا از این حرکت‌های خودسرانه تبری جویند. محمدرضا خباز در گفت‌وگو باخبرنگار ایلنا در خصوص یادداشت اخیر

ایلنا : یک فعال سیاسی  اصلاح طلب معتقد است چنانچه وزارت کشور و قوه قضاییه در معرفی و برخورد با گروه‌های تندرو کاری نکند دیگر کسی از هتک حرمت این گروه‌ها درامان نخواهد بود و از اصولگرایان خواست تا از این حرکت‌های خودسرانه تبری جویند.

محمدرضا خباز در گفت‌وگو باخبرنگار ایلنا در خصوص یادداشت اخیر سعید حجاریان مبنی بر لزوم تعامل و گفت‌وگو  میان اصولگرایان و اصلاح‌طلبان، به چرخش قدرت در میان این دو جریان در طول سال‌های بعد از انقلاب اسلامی گفت: بر این اساس مدتی اصلاح‌طلبان و مدتی نیز اصولگرایان اداره امور کشور را به عهده داشته‌اند و در این میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان هردو همواره از وجود افراد تندرو در میان خود رنج برده‌اند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطر نشان کرد: امروز طیف جدیدی تحت عنوان گروه تدبیر و امید، معتدلان و کسانی که با بهره‌گیری از خرد جمعی وارد صحنه شده‌اند، اداره کشور را بر عهده گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: سال‌ها است که مرتب این بحث را مطرح می کنیم که معتدلین اصولگرا و اصلاح طلب که اتفاقا نقاط مشترک فراوانی دارند می توانند برای رفع مشکلات کشور ومردم که دغدغه مشترک هر دو گروه است با هم گفت‌وگو کنند و برای مرتفع کردن مشکلات راه حل ارائه دهند.

خباز با بیان این که در مجلس ششم، آیت‌الله‌هاشمی رفسنجانی پیشنهاد ارائه لیست مشترکی از میان اصولگرایان و اصلاح‌طلبان رامطرح کرده بود، افزود: این پیشنهاد در آن زمان از جانب جامعه روحانیت پذیرفته نشد اما باید پذیرفت که هرچه زودتر این اتفاق بیافتد به نفع ثبات و رشد کشور است.

نماینده سابق مجلس هشتم با تاکید براین که کشور تجربه اتحاد میان اصولگرایان واصلاح طلبان را دارد گفت: چنانچه به کابینه دولت اعتدال نظری کنیم می‌بینیم که هم اصلاح‌طلبان و هم اصولگرایان میانه رو که عضو هیچ حزبی نیستند اما اصول اعتدال را قبول دارند، کابینه دولت را تشکیل داده‌اند و در کنار یکدیگر با مسالمت فعالیت می‌کنند.

وی همچنین درخصوص اقدامات اخیر گروه‌هایی که تحت عنوان خودسر از آنها نام برده می‌شود و به دنبال حاشیه‌سازی برای دولت هستند، گفت:‌این گروه که اغلب خود را وابسته به جریان اصولگرا می‌داند، در برهم زدن جلسات و سخنرانی‌های شخصیت‌های شناخته شده حتی در طیف اصولگرایان نیز سابقه دیرینه دارند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: جناح سیاسی اصولگرا باید بر مبنای تقوای جمعی که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره کرده است، از این حرکت‌های خودسرانه تبری جسته و آن را محکوم کنند و درصورتی که چنین نکنند باید بدانند که این روند روزی دامان آنها رانیز خواهد گرفت.

خباز ادامه داد: چنانچه وزارت کشور و قوه قضاییه در معرفی و برخورد با این گروه‌ها کاری نکند دیگر کسی از هتک حرمت این گروه‌ها درامان نخواهد بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.