کد مطلب: 20909
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=20909

اعضای بدن جوان مرگ مغزی در مشهد جان هفت بیمار را نجات داد

ایرنا

اعضای بدن جوان مرگ مغزی ۱۹ ساله ساکن سبزوار در بیمارستان منتصریه مشهد به هفت بیمار نیازمند عضو پیوند زده شد و جان آنان را نجات داد.

در نهصد و پنجمین عمل اهدای عضو از اهداکننده مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بدن «میلاد مهری» که از بیمارستان امدادی شهید بهشتی سبزوار معرفی شده بود، پس از تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گفت: کلیه‌های این بیمار مرگ مغزی به یک مرد ۲۴ ساله ساکن زاهدان و یک زن ۳۴ ساله ساکن مشهد که سال‌ها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به‌صورت رایگان اهدا و پیوند زده شد.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: کبد مرحوم مهری نیز در بیمارستان منتصریه مشهد به مرد ۲۹ ساله ساکن این شهر و قلب وی هم در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد به مرد ۴۶ ساله ساکن یزد پیوند زده شد.

وی اظهار داشت: قرنیه‌های این جوان مرگ مغزی نیز برای پیوند به بیمارستان تخصصی چشم خاتم‌الانبیا (ص) مشهد و قسمتی از پوست بدن وی نیز به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) این شهر ارسال شد.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme