کد مطلب: 13630
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=13630

افزایش ۶۵ درصدی جمع‌آوری زکات در شهرستان سبزوار

سبزواریان: مسئول جمع‌آوری زکات شهرستان سبزوار با بیان اینکه در سال جدید تلاش بیشتری برای جمع آوری زکات در این شهرستان انجام شده، اظهار کرد: نسبت به سال گذشته ۶۵ درصد افزایش دریافت زکات داریم.

حجت‌الاسلام هادی شاره، مسئول جمع‌آوری زکات کمیته امداد شهرستان سبزوار در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با اظهار اینکه جمع‌آوری زکات در این شهرستان نسبت به سال قبل ۶۵ درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: در نه ماهه سال گذشته، مبلغ ۱۰ میلیارد و بیست و هفت میلیون ریال که در مدت مشابه سال جاری ۱۶ میلیارد و ششصد و هفتاد و نه میلیون ریال زکات جمع آوری شد.

وی با اشاره به عوامل افزایش جمع‌آوری زکات، تصریح کرد: یکی از عوامل افزایش دریافت زکات حضور بیشترعوامل جمع‌آوری زکات در بین مردم به صورت چهره به چهره و تبلیغات موثر روحانیان در این ایام است.

وی با بیان اینکه از دیگر عوامل افزایش زکات در سال جاری تبلیغات موثر در مناطق مختلف با شعار نویسی و یادآوری پرداخت زکات در بین مردم بود، اضافه کرد: آگاه سازی مردم و فرهنگ سازی پرداخت زکات یکی از مهم‌ترین عواملی است که مردم را به پرداخت زکات تشویق می‌کند.

حجت‌الاسلام شاره افزود: در حالی که در سال ۹۶ در برخی از مناطق خشکسالی بوده و بعضی از کشاورزان درآمدی نداشتند ولی با تبلیغات موثر و فرهنگ‌سازی، پرداخت زکات بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه زکات هر منطقه‌ای که جمع‌آوری می‌شود، بنا بر قانون در همان منطقه هزینه می‌شود، تصریح کرد: اولویت هزینه در بین مردم با محرومان و پس از آن برای ساخت مسجد، حسینه و هزینه برای دیگر موارد پیش‌بینی شده در دین اسلام است.

مسئول جمع‌آوری زکات شهرستان سبزوار با تأکید بر اینکه شفافیت درهزینه کرد زکات جمع‌آوری شده، باعث رونق گرفتن پرداخت زکات و افزایش اعتماد مردمی خواهد شد، گفت: هیچ نهاد و سازمانی نمی‌تواند بدون هماهنگی با کمیته امداد امام خمینی(ره) اقدام به جمع آوری زکات کند و جمع آوری قانونی زکات تنها بر عهده کمیته امداد امام خمینی(ره) است.

وی با اشاره به اینکه برخی از موسسات خیریه اقدام به جمع‌آوری زکات می‌کنند و بدون توجه به مسائل شرعی، سلیقه‌ای زکات را هزینه می‌کنند، اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در این موارد هیچگونه نظارتی تا کنون نداشته است.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme