دیدگاه‌ها برای انقلاب سربداران حرکت مهمی بود بسته هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه 26 آذر 1394 - 20:47
-

انقلاب سربداران حرکت مهمی بود

سبزواریان: یکی از مراجع تقلید در پیام به کنگره بین المللی سربداران گفت: انقلاب سربداران سبزوار که پس از حمله مغولان به ایران و در برابر استکبار آنان صورت گرفت حرکتی مهم بود. به گزارش ایرنا، آیت الله حسین نوری همدانی روز پنجشنبه در این پیام افزود: در تاریخ ایران انقلابهای متعددی رخ داد که

noori-hamedani01سبزواریان: یکی از مراجع تقلید در پیام به کنگره بین المللی سربداران گفت: انقلاب سربداران سبزوار که پس از حمله مغولان به ایران و در برابر استکبار آنان صورت گرفت حرکتی مهم بود.

به گزارش ایرنا، آیت الله حسین نوری همدانی روز پنجشنبه در این پیام افزود: در تاریخ ایران انقلابهای متعددی رخ داد که آخرین آن، انقلاب اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: حال اینکه چرا این انقلابها و حرکت ها نتوانستند مانند انقلاب اسلامی دوام بیاورند و پس از گذشت مدتی دچار افول و زوال شدند این نکته مهم را یادآوری می کند که مطالعه تاریخ، شناخت ارکان، اهداف، برکات و آسیبهای انقلابها بسیار لازم و مهم است.

این مرجع تقلید گفت: انقلاب سربداران سبزوار که پس از حمله مغولان به ایران و در برابر استکبار آنان صورت گرفت حرکتی مهم بود بگونه ای که در حکومت خواجه علی موید، شاهد این موضوع هستیم که او به شهید اول که هم عصر وی بوده و در آن زمان در شام اقامت داشت نامه ای می نویسد و از او می خواهد به سبزوار که از جمله محافل و مراکز مهم برای پرورش شیعیان بود بیاید. در این زمان شهید اول که امکان سفر ندارد کتاب ارزشمند لمعه را برای حاکمان سربداران می نویسد که این کتاب یکی از یادگاران نهضت سربداران است.

وی افزود: این موضوع نشان می دهد مردم ایران همیشه در صحنه با علما و مراجع بزرگ خود همراه بودند و اوج این همراهی را می توان در انقلاب اسلامی و همراهی و تبعیت مردم از بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) دید. انقلابی که سرمنشاء برکاتی فراوان در دنیا شد و هم اکنون نیز موج بیداری اسلامی که در تمام دنیا به راه افتاده به برکت وجود انقلاب اسلامی ایران است.

آیت الله نوری همدانی در این پیام ادامه داد: از اینکه شما در سبزوار توفیق پیدا کرده اید نام سربداران را این کنگره زنده کنید خرسندم و از شما می خواهم کنگره سربداران را از نظر کیفیت وسیع تر و قوی تر بکنید زیرا برای نگهداری و حراست از آرمانهای انقلاب به این برنامه ها نیاز است چون دشمن، امروزه با نقشه های فراوان در فکر منحرف کردن تفکر انقلاب می باشد لذا احتیاج است با بیداری و شجاعت کامل در حفظ این تفکر بکوشیم و امیدوارم روز به روز توفیق بیشتری در کار خود پیدا کنید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.