کد مطلب: 21151
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=21151

بهره‌برداری از دو مرکز نوآوری در سبزوار

واحد مرکزی خبر

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دو مرکز نوآوری در دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه علوم پزشکی تا مهرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

سبحانی فر امروز در نشست پذیرش بیماران بین‌الملل در بیمارستان‌های سبزوار افزود: این دو مرکز قرار است با حضور ستاری فر معاونت علمی ریاست جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه زیرساخت‌های بخش سلامت با همکاری و همراهی فرماندار سبزوار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی فراهم شده است، گفت: در گردشگری سلامت در داخل کشور سالانه تعداد زیادی از بیماران از استان‌های هم‌جوار به این شهرستان مراجعه می‌کنند.

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، ششتمد و روداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت مجتمع داروسازی طاها سبزوار، افزود: هم‌اکنون دو محصول این مجتمع به تولید رسیده و درحال‌توسعه در بخش‌های مختلف است.

 سبحانی فر در ادامه سبزوار را یکی از قطب تولید گیاهان دارویی در کشور اعلام کرد و گفت: این شهرستان به‌عنوان یکی از ۹ قطب تولید گیاهان دارویی در کشور شناخته شده و با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی به دنبال جذب سرمایه‌گذار در بخش تولید گیاهان دارویی هستیم.

وی افزود: مجوز ایجاد مرکز تحقیقات گیاهان دارویی در سبزوار از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری صادر شده است.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme