کد مطلب: 25302
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=25302

تریبون ۲۲ بهمن متعلق به «مردم ایران» است

موسی‌الرضا وثوق

راهپیمایی چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در شهر سبزوار با حضور گسترده مردم این شهر برگزار شد. در کنار حضور باشکوه مردم، حاشیه‌ای کام جمعی از همشهریان‌مان را تلخ کرد؛ شعار تفرقه‌افکن علیه دولت منتخب مردم.

ویدئوی کوتاهی مربوط به بخشی از راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر سبزوار، در رسانه‌های محلی منتشر شده که نشان می‌دهد فردی که میکروفون مراسم را برای هدایت شعارها به‌دست دارد، طی اقدامی عجیب شعار می‌دهد: «ترور حاج قاسم سوغاتی برجام بود، ما به این تدبیرها دیگر نداریم اعتماد»!

اول؛ این‌که ارتباط برجام به ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی چیست؟ آیا اینکه در راستای مسائل و اختلافات سیاسی و جناحی، از سردار شهید ایران مایه بگذاریم، در راستای مصالح کشور و نظام جمهوری اسلامی است؟

دوم؛ این‌که مگر راهپیمایی ۲۲ بهمن محل طرح اختلافات سیاسی است؟ مگر ۲۲ بهمن متعلق به یک جناح خاص است و یا جز این است که انقلاب و نظام اسلامی، متعلق به همه مردم است؟ هرگز! شعارهای جناحی در روز وحدت‌آفرین ۲۲ بهمن چه جایگاهی دارند؟

سوم، این‌که اگر مالکان اصلی انقلاب و کشور مردم هستند، میکروفون و تریبون هم متعلق به مردم است؛ مردم از همه جناح‌ها و تفکرات؛ موافق و مخالف دولت فرقی نمی‌کند. مهم این است که مطابق قانون اساسی، دولت تدبیر و امید -کارآمد یا ناکارآمد- منتخب همین مردم است. آیا تخریب دولت برآمده از رأی مردم، توهین به آگاهی مردم نیست؟

چهارم؛ چرا معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار به‌عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان و نماینده دولت منتخب مردم در سبزوار، نسبت به این کارشکنی واکنش نشان نمی‌دهد؟ آقای برادران اگر قادر به جلوگیری از این‌قبیل اتفاقات نیست، چرا حداقل به‌صورت لسانی از دولت برآمده از رأی مردم دفاع نمی‌کند؟

در پایان یادآوری می‌شود: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با اقشار مختلف مردم، همه مردم ایران را به مشارکت در انتخابات ۲ اسفند دعوت کردند؛ حتی کسانی را که به نظام دلبستگی و اعتقاد ندارند! آیا سر دادن این شعارها در راهپیمایی ۲۲ بهمن، در راستای عمل به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ وحدت و انسجام ملی است؟

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme