کد مطلب: 26078
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=26078

تعداد جان‌باختگان کرونا در غرب خراسان رضوی به ۱۲ تن رسید

ایرنا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با فوت ۲ فرد دیگر مبتلا به کرونا، تعداد جان‌باختگان این بیماری در شهرستان‌های زیرپوشش این دانشگاه به ۱۲ تن رسید.

دکتر فاطمه نوده افزود: شمار شهروندان مبتلا به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی تاکنون به ۹۲ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: از مجموع ۹۲ بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان‌های یاد شده تاکنون ۶۸ نفر بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند و ۶۷ بیمار مشکوک به کرونا نیز بستری هستند.

وی گفت: در این شرایط، خودمراقبتی و رعایت بهداشت فردی مهم‌ترین اقدامات مؤثر برای پیشگیری از شیوع ویروس عامل بیماری کروناست.

نوده افزود: آحاد افراد جامعه می‌بایست با جدیت هرچه‌تمام‌تر به دستورها و توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه توجه ویژه داشته باشند و در هر شرایطی به آن‌ها عمل کنند.

وی ادامه داد: هم‌اینک علاوه بر فعالیت مستمر کمیته بحران دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و کارگروه سلامت و امنیت غذایی برای پیشگیری از بیماری و مهار شیوع ویروس کووید ۱۹، دست‌اندرکاران حوزه معاونت بهداشتی، رابطان بهداشت و بهورزان نیز در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن به‌طور شبانه‌روزی فعالیت دارند.

وی گفت: مرکز آموزشی – درمانی واسعی در شهر سبزوار به‌طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا در نظر گرفته شده است.

نوده افزود: شهروندان می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن ۴۴۰۱۱۳۳۳ هرگونه پرسش و ابهام خود پیرامون بیماری همه‌گیر کرونا و نکات بهداشتی مرتبط با آن را طرح کرده تا از کارشناسانی که به‌طور ویژه در خصوص بیماری کرونا آموزش‌ دیده‌اند پاسخ بگیرند.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت حدود نیم میلیون نفری ساکن شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme