کد مطلب: 24439
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=24439

توسعه آموزش‌های شهروندی در سبزوار

ایمنا

شهردار سبزوار گفت: با تصویب طرح ۱۴ در دوره پنجم شورای شهر، شهرداری فعالیت‌های آموزش شهروندی و مهارت‌های زندگی در مراکز افتتاح شده با همراهی آموزش‌وپرورش و کارشناسان حوزه روانشناسی آغاز شده است و خوشبختانه تاکنون نتایج قابل قبولی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی و مهارت زندگی حاصل شده است.

سید علی کوشکی اظهار کرد: شهرداری‌ها دیگر صرفاً وظیفه عمران ندارند بلکه مجموعه‌ای از فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، ترافیکی و… بر دوش شهرداری قرار گرفته و مدیران شهری نیز برای رسیدن به همه این اهداف تلاش خود را آغاز کرده‌اند.

وی توجه به حوزه اجتماعی را یکی از مطالبات به حق شهروندان دانست و افزود: به‌واسطه نیازهای شهری و ایجاب ارتباط مستقیم با شهروندان، پیچیده شدن مسائل اجتماعی شهر و لزوم توسعه وظایف شهرداری برای تسلط کافی به امور شهری، به مسائل اجتماعی شهر ورود بیشتری کردیم تا بتوانیم گره‌گشای امور شهروندان در این زمینه باشیم.

شهردار سبزوار عنوان کرد: با تصویب طرح ۱۴ در دوره پنجم شورای شهر، شهرداری فعالیت‌های آموزش شهروندی و مهارت‌های زندگی در مراکز افتتاح شده با همراهی آموزش‌وپرورش و کارشناسان حوزه روانشناسی آغاز شده است و خوشبختانه تاکنون نتایج قابل قبولی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی و مهارت زندگی حاصل شده است.

کوشکی با بیان اینکه خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان و داشتن شهری توسعه‌یافته و بانشاط در همه ابعاد ازجمله اهدافی است که موردتوجه مسئولان شهرداری قرار گرفته، گفت: بر همین اساس شهرداری در تلاش است در کنار توجه به کالبد شهر به روح شهر نیز نگاهی دیگر داشته باشد.

وی با بیان اینکه هدف مدیران شهری کاهش چشمگیر مراجعه‌کنندگان مراکز مشاوره‌ای و شناختی به‌منظور کنترل آسیب‌های اجتماعی و کسب مهارت‌های زندگی به همراه آموزش شهروندی است، ابراز امیدواری کرد: با مجموعه اقدامات شهرداری در حوزه‌های مختلف شاهد شهری سالم، بانشاط و پویا برای شهروندانی شاداب و به دور از ناهنجاری اجتماعی باشیم.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme