کد مطلب: 25399
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=25399

توسعه صنعت گردشگری سبزوار نیاز به همکاری فرابخشی دارد

ایرنا

فرماندار ویژه سبزوار گفت: این شهرستان آثار تاریخی و فرهنگی شاخصی دارد که توسعه صنعت گردشگری آن نیازمند همکاری فرابخشی است.

احمد برادران در کارگروه ستاد هماهنگی سفر شهرستان سبزوار افزود: برنامه‌ریزی برای ارتقای ساختارهای گردشگری و جذب مسافران به‌تنهایی بر عهده میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیست.

وی ادامه داد: تبدیل شهرستان سبزوار از معبر و گذر گردشگران به مقصد گردشگری نیازمند همکاری و توجه دستگاه‌های مختلف است، از طرفی در ورودی شهر که به‌نوعی ویترین گردشگری است توسعه زیرساخت‌ها احساس می‌شود.

وی گفت: سبزوار در مسیر شاهراه ارتباطی قرار دارد و سالانه میلیون‌ها مسافر و زائر مشهدالرضا (ع) از مسیر این شهر تاریخی عبور می‌کنند که با جذب گردشگران بیشتر صنایع‌دستی و اشتغال در این شهرستان رونق می‌یابد.

فرماندار سبزوار افزود: وجود خانه‌های تاریخی، کاروانسراها و آرامگاه مفاخری چون حکیم سبزواری، کاشفی، بیهقی و  حمید سبزواری و مساجد تاریخی برخی از مکان‌های تاریخی و فرهنگی این شهرستان برای گردشگران است.

سبزوار از شهرهای تاریخی و بزرگ خراسان رضوی در غرب این استان است که با ۹۵۰ اثر تاریخی و فرهنگی، ۶ موزه، جاذبه‌های طبیعی کوهستانی و کویری، بقاع متبرکه و ۱۵ نوع صنایع‌دستی و سنتی، ظرفیت قابل‌توجهی در عرصه گردشگری دارد.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme