کد مطلب: 10531
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=10531

حضور مدیران شهرداری سبزوار در ششمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی پایدار شهری

سبزواریان: ششمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی پایدار شهری با موضوع بررسی بافت‌های حاشیه‌ای شهرهای سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، ششمین نشست ستاد ملی بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محله‌های هدف احیاء، بهسازی و نوسازی شهری به ریاست عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمدسعید ایزدی مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران و دبیر این ستاد، سیدمحمد پژمان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، عبادالله فتح‌اللهی رئیس سازمان نوسازی شهر تهران، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و سایر نمایندگان دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد ملی بازآفرینی در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

در این نشست که به بررسی وضعیت بافت‌های ناکارآمد شهری و حاشیه‌نشینی در شهرهای زاهدان، چابهار، زابل، کنارک، ایرانشهر و سایر شهرهای استان سیستان و بلوچستان اختصاص داشت، سیدعلی‌اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان، سیدمسلم سیدالحسینی شهردار زاهدان، حمیدرضا نوری شهردار زابل، دادکریم بلوچ شهردار چابهار، مسعود مالکی مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، ایوب کردانجرکی مدیرکل راه و شهرسازی ایرانشهر، ناصر کاشانی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از دیگر مسئولان استان سیستان وبلوچستان هر کدام به بیان گوشه‌هایی از مشکلات بافت‌های ناکارآمد و روند رو به رشد حاشیه‌نشینی شهرهای پرجمعیت‌تر استان و نیز اقدامات انجام شده برای بازآفرینی شهری و همچنین اقدامات مورد نیاز در آینده برای ارتقای کیفیت شهرسازی این استان پرداختند.

در این نشست که دکتر طالبی شهردار و برزویی مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری سبزوار هم حضور داشتند، دکتر موسوی چلک رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران ضمن معرفی این انجمن به تجربه تدوین سند اقدام بازآفرینی محلات شهر سبزوار و روند اقدامات اجرایی در محلات هدف شهر سبزوار با رویکرد اجتماعی پرداخت.

وی در خصوص آموزش های مهارت آفرینی درشهر سبزوار بلافاصه پس از ابلاغ سند بازآفرینی که منتج به تهیه برنامه اقدام برای محلات هدف شد، اشاره نمود.

دکتر موسوی چلک گفت: پس از تصویب وابلاغ سند اقدام از اول سال جاری، تیم انجمن مددکاران فعالیت های اجرایی خود را در جهت پیاده سازی این سند انجام داده اند.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme