کد مطلب: 19192
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=19192

درخشش گروه موسیقی سنتی “آوای باربد ” سبزوار در پاکستان

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی

گروه موسیقی سنتی” آوای باربد” سبزوار دراسلام آباد و لاهور پاکستان با اجرای برنامه در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب درخشید.

گروه موسیقی سنتی آوای باربد سبزوار با اجرای برنامه درمراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب درشهرهای اسلام آباد و لاهورپاکستان مورد تحسین و تشویق دوستداران و علاقمندان به ایران وانقلاب اسلامی قرارگرفت.

این گروه به سرپرستی سعید سلیمانی ، به دعوت سفارت ایران دراسلام آباد و سرکنسولگری ایران در لاهور پاکستان و با همکاری سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی کشورمان برای اجرای برنامه درمراسم ٢٢ بهمن و به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به کشور پاکستان اعزام گردید.
اجرای گروه آوای باربد در کشور پاکستان در دوشهر لاهور و پایتخت سیاسی آن یعنی شهر اسلام آباد انجام گرفت.

اولین اجرای گروه در دانشگاه لمز ، یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاههای پاکستان درشهرلاهور انجام شد که با استقبال بسیار خوب دانشجویان مواجه گردید.
اجرای دوم گروه باربد دریکی از شبکه های جهانی پاکستان انجام شد و روز سوم اجرای بسیار مهم گروه بمناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی سر کنسولگری ایران در لاهور ودر یکی از هتلهای بسیار زیبای آن انجام شد که مدعوین همه از سران و مهمانان خاص پاکستان و دیپلماتهای ایران بودند.

شایان ذکر است که  شهر لاهور  جمعیتی بیش از ١٢ میلیون نفر را در بر میگیرد.

پس از استقبال و مهمان نوازی بسیار عالی که در خانه فرهنگ از گروه بعمل آمد، گروه جهت اجرای برنامه به اسلام آباد عزیمت کرد.

اولین برنامه گروه در اسلام اباد، پایتخت پاکستان، اجرا در مرکز هنرهای ملی پاکستان (pnca) بود که حضور گروههایی از کشورهای دیگری همچون چین و کره و همچنین پاکستان به اهمیت این برنامه افزوده و دراین برنامه از گروه آوای باربد که نماینده ایران در جشنواره بود بسیار تقدیر شد و مورد استقبال مردم خوب و خونگرم اسلام اباد و همچنین ایرانیان مقیم قرار گرفت.
همچنین درروزهای دوم و سوم، گروه آوای باربد برنامه هایی در نگارخانه مرکز یاد شده و دردو شبکه جهانی پاکستان، یعنی شبکه های پی تی وی  و سچ تی وی درمحل هتل زیبای ماریوت انجام داد که همچون برنامه های قبلی گروه مورد استقبال گرم حاضران قرارگرفت و  در شب آخراقامت گروه دراسلام آباد و در مهمترین اجرای گروه که همزمان با روز ٢٢ بهمن ٩٧ و مصادف با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و هفتادمین سالگرد روابط دوستانه ایران و پاکستان بود برنامه پایانی و زیباترین برنامه گروه مذکور انجام گرفت که مورد توجه سفیر ایران و حاضران درمراسم قرار گرفت.

اعضای گروه موسیقی سنتی آوای باربد از سعید سلیمانی ، فرامرز ایزی ، حسن روحی تشکیل شده است .

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme