کد مطلب: 21179
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=21179

دو استخر شنا به دلیل تخلفات بهداشتی در سبزوار بسته شد

ایرنا

ظهر امروز دو استخر شنا در شهرستان سبزوار به علت تخلف از اصول بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط بسته شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان این مطلب گفت: در بازرسی‌ها و بازدیدهای کارشناسان بهداشت محیط از مجموعه‌های آبی شهر سبزوار، دو استخر شنا به علت تخلف از اصول بهداشتی بسته شد.

دکتر فاطمه نوده افزود: بازرسی، نظارت و کنترل کیفی آب استخرهای شنا از نظر آزمایشات باکتریولوژیکی، کلر سنجی و کدورت سنجی به‌صورت دوره‌ای انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون ۵۰ بازدید بهداشتی از استخرهای شهر سبزوار صورت گرفته که ۷۳ نمونه میکروبی جهت کنترل کیفی آب مورداستفاده شناگران در استخرها و اطمینان از تطابق آن با استانداردها، به آزمایشگاه بهداشت آب منتقل شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: آلودگی آب استخرها در بیشتر موارد عواقب جبران‌ناپذیری را برای شهروندان به دنبال دارد و مدیران استخرها باید در جهت کنترل و اجرای دقیق مقررات بهداشتی و ایمنی، نهایت کوشش و مراقبت را به عمل آورند.

نوده افزود: شهروندان هرگونه شکایت بهداشتی خود از رستوران‌ها، اغذیه فروشی‌ها، تخلفات مربوط به مواد غذایی و تخلفات مربوط به آلودگی‌های محیطی را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ اطلاع دهند تا در اسرع وقت به مشکلات آن‌ها رسیدگی شود.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme