کد مطلب: 20325
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=20325

سنجش فشارخون کارکنان مشاغل صنعتی در سبزوار

واحد مرکزی خبر

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر از کارکنان مشاغل صنعتی برنامه‌های آموزشی و غربالگری کنترل فشارخون را دریافت کرده‌اند.

دکتر فاطمه نوده اظهار کرد: از شروع طرح در تمامی کارخانه‌ها اطلاع‌رسانی مطابق اهداف نیمه اول طرح بسیج ملی کنترل فشارخون صورت گرفته است.

وی افزود: تاکنون بیش از یک هزار و ۲۰۰ مورد اندازه‌گیری فشارخون در بین کارگران شاغل در صنایع انجام و ثبت شده است که تا زمان اجرای طرح با حضور در کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی سنجش فشارخون ادامه خواهد داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه اضافه کرد: در راستای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون، علاوه بر نیروهای بخش خصوصی شاغل در کارخانجات بزرگ شهرستان سبزوار و شهرستان‌های تابعه، چهار تیم از شروع مرحله اجرایی طرح نیز جهت اندازه‌گیری، ارزیابی و ثبت فشارخون کارگران و کارکنان کارگاه‌های صنعتی طبق برنامه‌ریزی به شرکت‌های مختلف اعزام شدند.

بسیج ملی کنترل فشارخون هم‌زمان با سراسر کشور در ۲۶۲ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه سلامت و خانه بهداشت و ۵۱ ایستگاه ثابت و سیار در سبزوار و شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه در حال اجرا است.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme