کد مطلب: 25757
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=25757

فرماندار سبزوار: اصناف ملزم به اجرای مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا هستند

ایرنا

فرماندار ویژه سبزوار گفت: اصناف شهرستان ملزم به اجرای مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا و رعایت نکات ایمنی و اصول بهداشتی هستند.

احمد برادران در نشست مسئولان اجرایی شهرستان سبزوار افزود: در صورتی که شهروندان و اصناف موارد بهداشتی و دستورالعمل‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت را رعایت و اجرا نکنند ناچار به تعطیلی بازار هستیم.

وی ادامه داد: با اینکه رونق بازار و اقتصاد واحدهای تولیدی اهمیت دارد اما در شرایط کنونی، سلامت نظام  اجتماعی اولویت اصلی کشور است.

وی گفت: با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، برخی مکان‌های پر ازدحام و شلوغ همچون بقاع متبرکه، سالن‌های غذاخوری، باغ تالارها و همچنین همایش‌ها و تجمع‌ها در این شهرستان تعطیل شده است.

فرماندار سبزوار افزود: پس از تشکیل کمیتۀ بحران، با همکاری مرکز بهداشت و درمان و دستگاه‌های اجرایی تمامی اقدامات لازم برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در این شهرستان انجام شده است.

وی ادامه داد: پاکسازی و ضدعفونی بخش‌های اداری و مکان‌های عمومی شهری بطور مداوم در حال انجام است و ۷۰ درصد خطوط اتوبوس‌های درون شهری کاهش یافته است.

وی گفت: شهروندان برای حفظ سلامت خود و جامعه با رعایت بهداشت فردی جز در موارد ضروری از خانه‌های خود خارج نشوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار هم گفت: با مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش ۱۰ بیمار دیگر تاکنون شمار افراد مبتلا به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی به ۱۲ نفر رسید.

دکتر فاطمه نوده افزود: هم‌اینک هفت نفر از مجموع ۱۲ بیمار مبتلا به کرونا که در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بستری بودند روند درمانی را طی کرده و بهبود یافته‌اند که در حال ترخیص از بیمارستان هستند.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme