کد مطلب: 20194
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=20194

فعالیت معادن مخرب محیط زیست در سبزوار محدود شد

ایرنا

رئیس اداره حفاظت محیط ‌زیست سبزوار گفت: فعالیت دو معدن کرومیت در مناطق سیاه کوه این شهرستان و بفره داورزن که آثار زیان باری بر محیط‌زیست داشت محدود شد.

حمیدرضا صادقی روز دوشنبه به مناسبت هفته محیط ‌زیست افزود: منطقه سیاه کوه سبزوار یکی از جاذبه‌های گردشگری برای استفاده کوهنوردان و علاقه‌مندان طبیعت است که بهره‌برداری غیراصولی معدن تهدیدی برای طبیعت آن بود.
وی اضافه کرد: مجوز بهره‌برداری معدن کرومیت سیاه کوه از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار صادر شده بود که به علت رعایت نکردن الزامات زیست‌محیطی، اخطارهای لازم به بهره‌برداران این معدن داده شد.
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست سبزوار گفت: جلوگیری از تخریب سیاه کوه مطالبه مردم شهرستان بود که با ورود دادستانی و مسئولان، فعالیت این معدن محدود و منوط به رعایت الزامات زیست‌محیطی شد.
صادقی افزود: با پیگیری‌های لازم و توجیه بهره‌بردار معدن منطقه بفره شهرستان داورزن نیز تهدیدهای زیست‌محیطی آن کاهش یافته است.
وی ادامه داد: با هدف جلوگیری از تهدید و تخریب طبیعت به‌صورت مرتب معادن این شهرستان‌ها به‌وسیله کارشناسان محیط‌زیست پایش می‌شود.
شهرستان سبزوار دارای بیش از ۱۲۰ معدن با انواع کانی‌های فلزی و غیرفلزی از قبیل کرومیت، منگنز، سنگ آهک، آلومینیوم، انواع سنگ‌های ساختمانی، سنگ لاشه و سایر مواد معدنی است

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme