کد مطلب: 19103
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=19103

مردم روستای کراب از تأخیر در گازرسانی گلایه‌مند هستند

همسو نیوز

روستای «کراب» از توابع سبزوار با جمعیتی بالغ بر۸۰۰ نفر در ۲۲ کیلومتری سبزوار واقع شده اما این  روستا از ابتدایی‌ترین امکانات رفاهی و اشتغال محر‌وم مانده است.

یکی از اهالی روستای کراب سبزوار در این زمینه می‌گوید: یکی از ابتدایی‌ترین نیازها در روستای ما، برخورداری از نعمت گاز است که مردم شریف و شهیدپرور «کراب» از این نعمت محروم مانده‌اند.

محمد کرابی بیان کرد: از سالیان گذشته تلاش‌های فراوانی برای گازکشی انجام گرفته اما بی‌نتیجه مانده است.پیگیری‌های لازم صورت گرفته است اما مسئولان عدم صرفه اقتصادی طرح گازکشی را  بیان می‌کنند.

وی اظهار می‌کند: مردم روستا سالیان سال است که چشم انتظار گازکشی هستند تا جمعیت در این روستا همچون گذشته افزایش داشته باشد.

  • مسئولان عدم صرفه اقتصادی را علت اصلی عدم گازکشی می‌دانند

دهیار روستای «کراب» نیز عنوان می‌کند: دهستان کراب شامل روستاهای کراب، بالش‌آباد، قز، افچنگ و دلبر است.

سپهرزاده بیان کرد: مسئولان ذی‌ربط کاهش جمعیت را علت عدم صرفه اقتصادی برای گازکشی می‌دانند، این در حالی است که جمعیتی بالغ بر ۷۰۰ نفر دارد و خط انتقال به «جغتای» از زمین‌های همین روستا می‌گذرد و این امر سبب دلخوری مردم روستا شده است و فاصله روستا از خط انتقال گاز ۲ کیلومتر است.

وی با اشاره به گازکشی روستای کراب اظهار کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته هزینه گازکشی در روستا به‌ازای هر شهروند ۱۰۰ میلیون ریال است.

سپهرزاده عنوان کرد:گازکشی یکی از امتیازات ویژه در جهت افزایش رشد جمعیت و همچنین ایجاد اشتغال پایدار در روستا محسوب می‌شود.

دهیار روستای کراب با اشاره به حرفه مسگری به عنوان یکی از مشاغل سنتی روستا گفت: مسگری یکی از حرفه‌های نیاکان ماست که با گذشت زمان سبب کاهش مسگری در میان مردم شده که اکنون فقط یک کارگاه آموزشی در روستا وجود دارد اما با ایجاد گازکشی در روستا می‌توانیم شاهد برگشت شهرستانی‌ها به روستا باشیم.

عضو شورای روستای نیز کراب گفت: در یک ماه اخیر به جلسه غیرعلنی مجلس رفتم و‌ نامه‌های لازم جهت پیگیری را به آنجا بردم، تلاش‌های ما در مجلس نیز بی‌نتیجه ماند و از مجلس هم نیز دست خالی بازگشتیم.

مختار کرابی با اشاره به مشکلات عدم گازکشی  ادامه داد: خالی شدن روستا از جمعیت، مشکلات بهداشتی و سلامتی از جمله مهم‌ترین مشکلات موجود در عدم گازکشی است.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme