کد مطلب: 26027
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=26027

منتخبان سبزوار در مجلس: اصلاحات اداری جهش تولید را تسهیل می‌کند

ایرنا

دو منتخب مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس یازدهم تسریع در روند صدور مجوز واحدهای تولیدی و رفع موانع دست‌وپا گیر را از عوامل تسهیل‌کننده در جهش تولید دانستند.

علی‌اصغر عنابستانی با اشاره به نام‌گذاری امسال به سال «جهش تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: یکی از اولویت‌های مجلس یازدهم فراهم نمودن زمینه و بسترهای جهش تولید است.

وی افزود: برای تسریع در جهش تولید نیاز به اصلاحات جدی اقتصادی در حوزه‌های بانکی، نظام گمرکی و مالیاتی کشور و تغییراتی داریم که تا حدود زیاد دغدغه تولیدکنندگان را برطرف کند.

وی ادامه داد: همچنین در مسیر جهش تولید برای حمایت از سرمایه‌گذاران باید صدور مجوزهای تولید اصلاح و روان شود.

عنابستانی گفت: مبارزه با فساد اقتصادی یکی دیگر از عوامل مهم در جهش تولید است چون برخورد با فساد امنیت را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.

  • عبور از قوانین دست و پاگیر موجب جهش تولید است

دیگر نماینده منتخب حوزه انتخابیه سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن نیز به خبرنگار ایرنا گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی برای عبور از مشکلات اقتصادی و خودکفایی کشور سال‌های متوالی را با رویکرد اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری کرده‌اند.

بهروز محبی نجم‌آبادی افزود: وظیفه مجلس، قانون‌گذاری و ریل‌گذاری است ازاین‌رو مجلس شورای اسلامی همه تلاش خود را برای تحقق شعار جهش تولید بکار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: عبور از قوانین دست و پاگیر و  اصلاح نظام مالیاتی، بانکی و گمرکی از عوامل اصلی جهش تولید است که تحقق آن رشد اقتصادی کشور را رقم می‌زند.

رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ به ارزیابی میزان پیشرفت شعار رونق تولید پرداختند و با اشاره به گزارش‌های موثق، از بازگشت به کار برخی کارخانه‌های راکد یا تعطیل شده و افزایش ظرفیت تولید بعضی از واحدها، گفتند: این گزارش‌ها نشان می‌دهد در سال ۹۸ علاوه بر استقبال صاحب‌نظران از شعار رونق تولید، در عمل نیز از آن استقبال شد و با کار و تلاش دستگاه‌های مختلف، تولید تا حدودی به راه افتاد البته اثر آن در زندگی مردم محسوس نشد.

معظم له با تأکید بر اینکه باید با کار ۱۰ برابری، تولید به جایی برسد که در زندگی مردم اثرگذار باشد، فرمودند: مسائل اقتصادی کشور متعدد است ازجمله اصلاحات بانکی، گمرکی و مالیاتی و بهبود فضای کسب‌وکار اما نقش تولید بی‌همتاست و با راه افتادن تولید و استفاده از بازار فروش ۸۰ میلیونی در داخل و  ارتباط با فروش و بازارهای خارجی، مشکلات اقتصادی پایان می‌یابد و تحریم‌ها به نفع کشور تمام خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی به رسم هرسال  با نام‌گذاری سال جدید به سال «جهش تولید» مسیر حرکت یک‌ساله کشور را مشخص و خطاب به دست‌اندرکاران تأکید کردند: جوری عمل کنید که با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم به‌وجود آید.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme