کد مطلب: 20442
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=20442

میخ پنج سانتی‌متری از قلب جوانی در سبزوار خارج شد

ایرنا

 رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه سبزوار گفت: تیم جراحی قلب این بیمارستان در یک عمل موفقیت‌آمیز یک میخ پنج سانتی‌متری را از قلب جوانی ۲۱ ساله از اهالی شهرستان داورزن خارج کرد.

دکتر مرتضی راستی افزود: این جوان در پی فرورفتن میخ به ناحیه قفسه سینه‌اش از شهرستان داورزن به بیمارستان حشمتیه سبزوار منتقل شده بود.

وی ادامه داد: جوان یادشده با کاهش هوشیاری و افت شدید علائم حیاتی به بیمارستان انتقال یافت و به‌سرعت به اتاق عمل فرستاده شد و پس از بررسی وضعیت، مشخص شد یک میخ پنج سانتیمتری از سمت چپ استخوان جناق بیمار وارد بدن او شده و به بطن راست قلبش آسیب وارد کرده است.

رئیس بیمارستان حشمتیه سبزوار ادامه داد: تیم جراحی قلب این بیمارستان بلافاصله با باز کردن قفسه سینه همراه با انجام ماساژ باز قلب، در یک عمل جراحی یک و نیم‌ساعته موفق به خارج کردن میخ از قلب این بیمار شد.
دکتر راستی افزود: بیمار یادشده پس از دریافت خدمات موردنیاز و پس از هوشیاری کامل هم‌اینک در وضعیت عمومی مطلوبی به سر می‌برد.

بیمارستان ۲۴۵ تختخوابی تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه سبزوار با بخش‌های فوق تخصصی اطفال و نوزادان، قلب، بخش جراحی، مراقبت‌های ویژه سی‌سی‌یو، آی سی یو، جراحی قلب، اتاق عمل، اورژانس، آزمایشگاه، داروخانه، رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن، سونوگرافی، ماموگرافی، آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی و درمانگاه‌های تخصصی، ارائه خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی را در این شهرستان بر عهده دارد.

این بیمارستان چند روز پیش با دریافت مجوز کد آی. پی. دی صلاحیت پذیرش توریست سلامت و جواز پذیرش بیماران خارجی را دریافت کرد.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme