کد مطلب: 20127
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=20127

نقش بازار سرمایه در رونق تولید تعیین کننده است

فصل اقتصاد

 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، نقش بازار سرمایه را در رونق بخشی به تولید بسیار تعیین کننده دانست و گفت: تقویت بازار سرمایه با هدف کمک به تولید از مهم‌ترین سیاست هایی است که در کشورهای در حال توسعه جهان نیز اجرا می‌شود.

رمضانعلی سبحانی فر گفت: یکی از موضوعاتی که در ایران باید به‌طورجدی پیگیری شود، شیوه‌های تزریق سرمایه در گردش است. کشورهای توسعه‌یافته، تنوع قابل‌توجهی را در شیوه‌های اجرای سیاست افزایش سرمایه در گردش در پیش گرفته‌اند. برای مثال، تقویت بازار سرمایه یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در این کشورها در دست اجراست. 
نماینده مردم سبزوار ادامه داد: بازار سرمایه با ابزارهای متنوع مالی که در اختیار دارد می‌تواند سرمایه‌گذاران را جذب کرده و از طریق انتشار اوراق مالی در زمینه فروش کالاهای شرکت‌ها و اوراق برای تأمین سرمایه در گردش و همچنین پذیرش و عرضه سهام شرکت‌ها کمک شایان توجهی به رونق تولید کند. 
سبحانی فر با تأکید بر اینکه تقویت بورس، گامی بزرگ در رونق تولید و عبور صنایع از تحریم‌ها خواهد بود، گفت: بهتر است مردم و سرمایه‌گذاران به‌جای سرمایه‌گذاری در بازارهای غیررسمی و فعالیت‌های واسطه‌گری و سفته‌بازی، با ورود به بازارهای شفافی همچون بازار سرمایه و بورس کالا، هم ریسک‌ها را پوشش دهند، هم به‌طور سالم سود کسب کنند و از همه مهم‌تر در رونق و شکوفایی تولید ملی نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشند. 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: رونق تولید و رفع محدودیت‌های داخلی زمانی اتفاق می‌افتد که مسئولان وزارت صمت، بانک مرکزی، مردم و همه پای کار بیایند، دستگاه‌های دولتی نیز باید کار را به مردم واگذار کنند. در این صورت است که حمایت از تولید داخلی صورت می‌گیرد. 
سبحانی فر با تأکید بااینکه باید کارگروهی در دولت تشکیل شود تا گره‌های تولید را باز کند، گفت: بخشی از مشکلات صنایع و تولید، تحریم‌ها و محدودیت‌های داخلی است که باید رفع شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: در سال‌های اخیر شاهدیم که تحریم‌های داخلی بیش از تحریم‌های خارجی به کشور صدمه زده است؛ به همین خاطر اولین اقدام برای خروج از رکود و شکوفایی اقتصادی، شکستن محدودیت‌های داخلی است. 
وی در پایان با تأکید بر اینکه باید همه نیروها برای شکستن تحریم‌های داخلی بسیج شود، اظهار داشت: وقتی اراده دولت نیز عبور از تحریم‌ها است باید با حمایت از دولت نخستین قدم‌ها را برای حذف تحریم‌های داخلی برداریم. مجلس نیز در بحث قانون‌گذاری و نظارت بر روند رفع موانع و مشکلات پیش روی تولید و صنایع، از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهد کرد. 

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme