کد مطلب: 24524
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=24524

نماینده مجلس: شبکه ملی اطلاعات برای کشور ما فایده دارد

دیده بان ایران

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی افزود: شبکه ملی اطلاعات دو فایده برای کشور دارد؛ نخست اینکه امنیت داده‌های داخلی را تضمین می‌کند و دوم اینکه چنانچه، آمریکا روزی قصد اعمال تحریم در حوزه اینترنت بین‌الملل را داشته باشد، از این طریق می‌توانیم از پس امور خود برآییم. رمضان علی سبحانی‌فر با اشاره به مهلت سه هفته‌ای تعیین شده برای وزارت ارتباطات از جانب شورای عالی فضای مجازی برای ارائه طرح تکمیلی شبکه ملی اطلاعات، عنوان کرد: اینترنت بستری است که شبکه ملی اطلاعات بر روی آن قرار می‌گیرد و هر کشوری برای امنیت داده‌های خود نیاز به وجود شبکه ملی اطلاعات دارد.

فواید شبکه ملی اطلاعات چیست؟

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی افزود: شبکه ملی اطلاعات دو فایده برای کشور دارد؛ نخست اینکه امنیت داده‌های داخلی را تضمین می‌کند و دوم اینکه چنانچه، آمریکا روزی قصد اعمال تحریم در حوزه اینترنت بین‌الملل را داشته باشد، از این طریق می‌توانیم از پس امور خود برآییم.

وی با بیان اینکه باید به سمتی حرکت کرد که داده‌های داخلی را بر شبکه ملی اطلاعات بارگذاری کنیم، ادامه داد: قطع اینترنت بین‌الملل یعنی درهای کشور را به بیرون ببندیم و از ظرفیت ارتباط با فضای بین‌الملل استفاده نکنیم که این مسئله نوعی خود تحریمی بوده و به‌هیچ‌عنوان موردقبول نیست. برنامه‌ای برای قطع اینترنت بین‌الملل وجود ندارد

سبحانی فر با یادآوری اینکه همه کشورهای پیشرفته علاوه بر اینترنت بین‌الملل، شبکه ملی اطلاعات قوی دارند، اضافه کرد: برای نمونه بسیاری از عملیات‌های بانکی و امور اداری در کشورهای پیشرفته بر بستر شبکه ملی اطلاعات انجام می‌گیرد.

عضو ناظر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای یادآور شد: قطع اینترنت بین‌الملل به‌هیچ‌عنوان مورد پذیرش نیست و هیچ برنامه‌ای در این راستا وجود ندارد

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme