کد مطلب: 25104
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=25104

۲۰ میلیارد ریال برای مناسب‌سازی مسکن و خودروی معلولان خراسان رضوی هزینه شد

ایرنا

 معاون توان‌بخشی بهزیستی خراسان رضوی گفت: امسال از محل اعتبارات این نهاد ۲۰ میلیارد ریال برای مناسب‌سازی مسکن و خودروهای معلولان این استان هزینه شده است.

مسعود فیروزی در حاشیه بهره‌برداری از دو مرکز حرفه‌آموزی معلولان ذهنی سبزوار افزود: در کنار اقدامات اداره بهزیستی برای مناسب‌سازی منزل و معابر، سایر دستگاه‌ها نیز با مناسب‌سازی مجموعه‌های خود نقش مؤثری در ارائه خدمات مطلوب به افراد دارای معلولیت دارند.

وی اضافه کرد: یکی از موارد  پیشگیری و کاهش معلولیت‌ها غربالگری است که در همین راستا سه غربالگری مهم شنوایی، بینایی‌سنجی و اوتیسم در کنار سایر غربالگری‌ها در سطح استان خراسان رضوی انجام می‌شود.

معاون توان‌بخشی بهزیستی خراسان رضوی گفت: هم‌اینک ۱۲۶ هزار معلول در خراسان رضوی از خدمات مختلف به ریستی بهره‌مند هستند همچنین به ۱۲ هزار معلول در ۱۹۰ مرکز شبانه‌روزی و روزانه خدمات ارائه می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی سبزوار هم گفت: خدمت‌رسانی به گروه‌های مختلف دارای معلولیت و توسعه برنامه‌های توان‌بخشی و توانمندسازی متناسب با نیازهای روز جامعه از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان بهزیستی برای تحقق سلامت و رفاه اجتماعی است.

مرضیه کسرایی فر افزود: پنج مرکز توان‌بخشی شبانه‌روزی سالمندان، مرکز نگهداری معلولان ذهنی دختران بالای ۱۴ سال، مرکز نگهداری بیماران اعصاب و روان، ۱۰ مرکز توان‌بخشی روزانه و چهار سازمان مردم‌نهاد معلولان زیر نظارت سازمان بهزیستی به جامعه معلولان در سبزوار خدمات ارائه می‌دهند.

هم‌اکنون ۱۲۶ هزار پرونده معلولیت در بهزیستی استان خراسان رضوی فعال است و هفت هزار نفر از ۱۲ هزار مددجوی زیر پوشش اداره بهزیستی را شهروندان معلول تشکیل می‌دهند.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme