کد مطلب: 21176
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=21176

۲۹۵ پرونده تخلف صنفی در سبزوار به تعزیرات حکومتی معرفی شد

ایرنا

واحدهای صنفی شهرستان سبزوار طی چهار ماه گذشته شش هزار و ۲۶۵ مرتبه بازرسی شدند که در نتیجه ۲۹۵ پرونده تخلف تشکیل و به سازمان تعزیرات حکومتی و مراجع قضایی معرفی شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار با بیان این مطلب گفت: ارزش ریالی این پرونده‌ها ۱۰۳ میلیارد ریال است که جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح ارجاع شده است.

علی امیدبخش افزود: عمده پرونده‌های تشکیل‌شده در زمینه‌های مختلفی شامل احتکار، گران‌فروشی و عرضه خارج از شبکه کالاهایی مانند لوازم یدکی، برنج‌های وارداتی، لوازم خانگی، شکر، مواد اولیه پتروشیمی، ورق‌های فلزی، گوشت منجمد و نهاده‌های دامی بوده است.

وی با اشاره به عزم جدی دستگاه‌های نظارتی و قضایی شهرستان سبزوار در برخورد با تخلفات اقتصادی اضافه کرد: سال گذشته نیز از تعداد ۱۹ هزار و ۳۷۰ مورد بازرسی انجام شده هزار و ۲۶۱ فقره پرونده به ارزش ریالی حدود ۲۹۰ میلیارد ریال به تعزیرات و مراجع قضایی ارسال شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: واحد بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار به‌صورت مستمر بر فعالیت واحدهای اقتصادی شامل انبارها، سردخانه‌ها، مراکز عمده نگهداری کالا، مراکز تولیدی و نهاده‌های دامی نظارت دارد و با تخلفات احتمالی برخورد می‌کند.

امیدبخش افزود: با پیگیری‌های دادستان شهرستان سبزوار شعبه‌ای از شعب دادسرا به رسیدگی فوری به جرائم واحدهای صنفی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: شهروندان هرگونه موارد مشکوک به احتکار عمده و تخلیه بار حتی در منازل مسکونی را با واحد بازرسی و نظارت این اداره و یا با تلفن ۱۲۴ در میان بگذارند.

حدود ۱۷ هزار واحد صنفی زیر نظر ۴۲ اتحادیه در شهرستان سبزوار فعالیت دارند.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme