کد مطلب: 21971
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=21971

۳۴۰ روستای خراسان رضوی با تانکر آب‌رسانی می‌شوند

ایرنا

حدود ۵۰۰ روستای خراسان رضوی در شرایط تنش آبی هستند که ۳۴۰ روستا از این تعداد با تانکر آب‌رسانی می‌شوند.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی روز چهارشنبه در بازدید از طرح‌های آب‌رسانی شهرستان سبزوار افزود: با ایجاد شبکه‌های پایدار، تأمین آب روستاها با تانکر تا سال ۹۹ کاهش می‌یابد.

سید ابراهیم علوی اظهار داشت: در سال جاری با افزایش حجم بارش‌ها و تکمیل چندین طرح مجتمع آب‌رسانی روستایی، آمار روستاهایی که با تانکر سیار آب‌رسانی می‌شوند کاهش داشت.

وی گفت: از مجموع ۷۳ شهر خراسان رضوی ۳۰ شهر در ماه‌های تیر و مرداد امسال در آستانه کمبود آب قرار داشت که با مدیریت شبکه و کاهش فشار در زمان اوج مصرف به شرایط بحران نرسیدیم.

وی با اشاره به فرسودگی شبکه‌های آب خراسان رضوی افزود: در محدوده روستاهای استان ۲۶ هزار کیلومتر شبکه انتقال و توزیع و در مناطق شهری ۶ هزار کیلومتر شبکه وجود دارد که حدود ۵۰ درصد این شبکه‌ها فرسوده هستند.

علوی اظهار داشت: میزان شبکه‌های فرسوده در مناطق روستایی استان بیشتر است که نیاز به عملیات اصلاحی دارد و به علت طول شبکه و کمبود منابع مالی، نوسازی شبکه‌ها با  اولویت انجام می‌شود.  

یک‌میلیون و ۵۹۳ هزار نفر از جمعیت یک‌میلیون و ۷۳۰ هزارنفری روستانشینان خراسان رضوی در قالب دو هزار و ۴۸۶ روستا زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme