دیدگاه‌ها برای آیا شاهد ضعیف‌ترین کارنامه هستیم؟ بسته هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه 3 آذر 1401 - 17:26
-

آیا شاهد ضعیف‌ترین کارنامه هستیم؟

انتخابات مجلس اخیر بود که بسیاری از حامیان لیست موسوم به «یاران انقلاب» بارها ابراز خوشحالی کردند از اینکه برای اولین بار دو نماینده همراستا، همسو و رفیق به نمایندگی از دیار سربداران به مجلس راه یافته‌اند.

انتخابات مجلس اخیر بود که بسیاری از حامیان لیست موسوم به «یاران انقلاب» بارها ابراز خوشحالی کردند از اینکه برای اولین بار دو نماینده همراستا، همسو و رفیق به نمایندگی از دیار سربداران به مجلس راه یافته‌اند.

این نمایش اتحاد اما زمان زیادی لازم نداشت تا نمایشی بودن خود را ثابت کند. به تدریج عکس‌ها و جلسات دو نفره و نامه‌های دو امضایی کمتر شدند و منسوبان به دفتر دو نماینده اختلافات آشکاری را با هم نشان دادند. کم‌کم اختلاف در انتصاب مدیران هم شکل گرفت و اوضاع بدتر شد.

به جز بحث اختلاف، خود کارنامه و عملکرد دو نماینده حتی در دورانی که دولت و شورای همراه آن‌ها در قدرت بوده‌اند و تمام بدنه مدیریتی و نهادهای حوزه انتخابیه را همراه داشته‌اند، آنچنان ضعیف است که در زمان انتخابات حتی تصور آن را نداشتیم!

این روزها که معضلات مختلف اقتصادی، کمبود دارو، اخبار سواستفاده مدیران از اموال دولتی، مشکلات سیاسی و فرهنگی و صدها مورد مانند آن، چون هشت‌پایی بر زندگی مردم چنبره زده، کمترین اثر را از حضور نمایندگانمان نمی‌بینیم! نه جلسه‌ای نه تصمیمی، نه اقدامی …

روزگاری در این دیار، نمایندگان در مسیر ارائه گزارش میزان پیگیری خط راه‌آهن، توسعه فرودگاه، تحقق استان شدن و چنین پروژه‌ها با مردمشان صحبت می‌کردند، اما امروز چه؟ دو نماینده بیایند از کدام پروژه اشتغال‌زا بگویند؟ از کدام جاده در دست تعمیر؟ از کدام حل بحران محیط‌زیستی مانند گرفتاری‌های آینده نزدیک در مورد آب؟

انگار خودشان به وضوح فهمیده‌اند که چقدر اوضاع کارنامه‌هایشان خراب است و اصلا پیدایشان نیست. باز بهروز محبی در سال اخیر یک نشست خبری گذاشت، علی‌اصغر عنابستانی که حتی دیدار با خبرنگاران هم ندارد!

نمایندگانی که زمان انتخابات به نمایندگی از مردم محروم و مظلوم روستاها فریادها کشیده بودند، حالا نه جلسه‌ای نه حضوری در این مناطق ندارند چون هنوز وعده‌هایی که سال‌های قبل داده‌اند حتی به تحقق نزدیک هم نشده! بروند بین مردم چه بگویند؟

در شهرستان‌های منطقه چون ششتمد، داورزن و خوشاب و … بسیاری از مردم حتی مسئول دفتر نماینده یا مکان دفتر او را نمی‌شناسند! کسی حتی برای طرح مشکل خود در این شهرستان‌ها و بخش‌های محروم، امیدی به مراجعه ندارد.

یک نفر از آن‌هایی که در زمان انتخابات، به نام یاران انقلاب رأی جمع می‌کرد، امروز نیست تا پاسخ مردم را بدهد! یک نفرشان نمی‌آید مقابل مردم، مثل همان جلسات انتخاباتی را بگیرد، بگوید چه گامی برایشان برداشته؟ یا حداقل عذرخواهی کند که نتوانسته‌اند گامی بردارند! آن‌ها در انتخابات ضعیف‌ترین ترکیب ادوار را از طرف سبزوار به مجلس فرستادند، حالا باید پاسخگوی مردمی باشند که به آن‌ها اعتماد کردند.

واقعاً سؤال بزرگ مردم این روزها این است که دردشان را به چه کسی بگویند؟

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.