کد مطلب: 19623
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=19623

۲۳عملیات رفع آبگرفتگی منازل مسکونی در سبزوار انجام شد

ایرنا
مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی سبزوار گفت: بر اثر بارندگی شدید از عصر دیروز تاکنون ۲۳مورد آبگرفتگی در منازل، مکانهای تجاری، مدارس و محوطه های این شهر رخ داد که با تلاش آتش نشانان برطرف شد.

محمد همتی افزود: نیروهای آتش نشانی با استفاده از تجهیزات آبکشی نسبت به خروج آب اقدام و مانع تخریب و خسارت به این واحدها شدند.
وی با اشاره به آماده باش کامل ماموران آتش نشانی سبزوار اضافه کرد: شهروندان در صورت مواجه شدن با هر گونه حادثه و مشکل مرتبط با بارندگی می توانند آن را از طریق سامانه ۱۲۵ اطلاع رسانی کنند.
از عصر ۲۵ فروردین تاکنون بر اثر شدت بارش باران و وقوع سیلاب راه ارتباطی ۱۱ روستای بخش ششتمد سبزوار بسته و ۲۱ مورد عملیات آبگرفتگی منازل روستایی این شهرستان با تلاش هلال احمر برطرف شده است.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.
بر اساس پیش بینیهای اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارش شدید باران که از شنبه شب در این استان آغاز شده تا فردا ۲۷ فروردین ادامه دارد. 
بارندگی شدید در این مدت موجب جریان سیل در شهرستانهای کلات، درگز و سرخس واقع در شمال و بجستان در جنوب خراسان رضوی و خساراتی در این مناطق شده است. شدیدترین این خسارتها مربوط به شهر کلات به خاطر آبگرفتگی دهها منزل مسکونی است که منجر به تخلیه یکی از محلات آن شد.
همچنین تاکنون هفت سد در این استان سرریز شده و چهار سد دیگر در آستانه سرریز قرار گرفته اند. هشت رودخانه نیز در نقاط مختلف خراسان رضوی به خاطر حجم بارشهای شدید سیلابی شده اند. با این وجود به خاطر تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه دستگاههای مسئول و نظارت مستقیم استاندار خراسان رضوی و دیگر مدیران استانی تاکنون سیل در این خطه تلفات جانی نداشته است.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme