کد خبر : 7550
دیدگاه‌ها برای ۴ واحد صنعتی و خدماتی سبزوار در لیست صنایع آلاینده کشور بسته هستند
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 فروردین 1394 - 19:06
-

۴ واحد صنعتی و خدماتی سبزوار در لیست صنایع آلاینده کشور

سبزواریان: رئیس اداره حفاظت از محیط زیست سبزوار گفت: چهار واحد صنعتی و خدماتی سبزوار در لیست صنایع آلاینده کشور جهت اخذ جرائم زیست محیطی تعیین شده در قانون مالیات به ارزش افزوده اضافه شده است. محمدعلی عمارلو در گفتگو با سبزوار نیوز اظهار کرد: در مجموعه شهرستان تعداد ۵ واحد صنعتی و خدماتی از

alayandegi-fazelabسبزواریان: رئیس اداره حفاظت از محیط زیست سبزوار گفت: چهار واحد صنعتی و خدماتی سبزوار در لیست صنایع آلاینده کشور جهت اخذ جرائم زیست محیطی تعیین شده در قانون مالیات به ارزش افزوده اضافه شده است.

محمدعلی عمارلو در گفتگو با سبزوار نیوز اظهار کرد: در مجموعه شهرستان تعداد ۵ واحد صنعتی و خدماتی از جمله تصفیه خانه آب و فاضلاب شهری، کشتارگاه مرغ بیهق، کشتارگاه مرغ ماکیو، کشتارگاه دام بیهق و کارخانه شیر فعال است که در پروسه فعالیت خود فاضلاب تولید می کنند.

وی افزود: این واحدها برابر قوانین و مقررات باید فاضلاب خود را تصفیه و به حد استاندارد های مصوب سازمان حفاظت محیط زیست برسانند و پس از رعایت استانداردهای فوق می توانند پس‌آب خود را به منابع پذیرنده تخلیه نمایند.

این مقام مسئول اضافه کرد: در صورت تحقق این امر می توان از پسآب مذکور استفاده بهینه نمود و تا حدودی با صرفه جویی از مصرف بیش از حد منابع آبی کشور کاست.

عمارلو گفت: علاوه بر این می توان از آلودگی های زیست محیطی ناشی از تخلیه فاضلاب خام به محیط زیست و استفاده غیر مجاز از فاضلاب در امر کشاورزی و خطرات بهداشتی آن و انتشار بیماری های مسری جلوگیری کرد.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست سبزوار گفت: از ۵ واحد تولیدی و خدماتی فوق فقط کشتارگاه مرغ بیهق فاضلاب خود را تا حد استاندارد تصفیه می کند که پسآب آن در آبیاری فضای سبز استفاده می شود یک واحد دیگر نیز به علت تحمیل حجم زیاد فاضلاب، عملیات تصفیه آن کامل نیست و دیگر واحدها نیز فاقد سیستم تصفیه فاضلاب مناسب هستند و برخلاف مقررات با تخلیه فاضلاب های خود به محیط زیست ، معضلات خاصی را سبب می شوند.

وی ادامه داد: پرونده تخلف این واحدها به مراجع قضایی ارسال شده و در حال رسیدگی است و همچنین اسامی آن ها به لیست صنایع آلاینده کشور جهت اخذ جرائم زیست محیطی اضافه شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.