کد مطلب: 18922
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=18922

۴۵ اقامتگاه بوم گردی در خراسان رضوی فعالیت دارند

ایرنا
مدیر اقامتگاههای بوم ‌گردی خراسان رضوی گفت: ۴۵ اقامتگاه بوم گردی در این استان پروانه بهره برداری داشته و هم اینک در زمینه جذب گردشگران فعالیت دارند.

حامد مهدوی روز پنجشنبه در جریان بازدید از آثار تاریخی داورزن افزود: همچنین برای راه اندازی ۱۱۰ اقامتگاه بوم گردی دیگر در نقاط مختلف خراسان رضوی موافقت اولیه صورت گرفته است. 
وی به ظرفیت گردشگری خراسان رضوی و استقبال گردشگران از اقامتگاههای بوم گردی اشاره و بیان کرد: در صورت آمادگی بخش خصوصی فرایند صدور مجوز، تطبیق استانداردهای بوم گردی و تسهیلات کم بهره از سوی سازمان میراث فرهنگی انجام می شود. 
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داورزن نیز گفت: موافقت اولیه با راه اندازی ۱۰ مجوز اقامتگاه بوم گردی برای متقاضیان در این شهرستان صادر شده است.
محمد عبدالله زاده ثانی افزود: در ۳۶ روستای سبزوار آثار شاخص تاریخی وجود دارد اما نبود مکان اقامتی موجب شده به صورت مطلوب از این جاذبه ها استفاده نشود. شهرستان داورزن با بهره مندی از آثار تاریخی و طبیعی، قرار گرفتن در مسیر جاده تاریخی ابریشم و مسیر ارتباط زمینی تهران – مشهد موقعیت ویژه ای در حوزه گردشگری دارد که تاکنون توجه شایسته به آن نشده است. 
وی گفت: در صورت حمایت مسئولان از اقامتگاههای بوم گردی داورزن رونقی در صنایع دستی، غذاهای محلی و معرفی آداب و سنن منطقه ایجاد می شود.
آسیابهای آبی و بادی، کاروانسراهای تاریخی بین راهی، مساجد قدیمی، یخدانها، آتشکده آذربرزین مهر، روستاهای قدیمی مزینان و باشتین، مناطق ییلاقی و آبشارهای منطقه بفره و کویر از جمله آثار تاریخی و طبیعی داورزن هستند. این شهرستان ۱۵۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی دارد که ۶۸ مورد آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme