کد مطلب: 18922
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=18922

۴۵ اقامتگاه بوم گردی در خراسان رضوی فعالیت دارند

ایرنا
مدیر اقامتگاههای بوم ‌گردی خراسان رضوی گفت: ۴۵ اقامتگاه بوم گردی در این استان پروانه بهره برداری داشته و هم اینک در زمینه جذب گردشگران فعالیت دارند.

حامد مهدوی روز پنجشنبه در جریان بازدید از آثار تاریخی داورزن افزود: همچنین برای راه اندازی ۱۱۰ اقامتگاه بوم گردی دیگر در نقاط مختلف خراسان رضوی موافقت اولیه صورت گرفته است. 
وی به ظرفیت گردشگری خراسان رضوی و استقبال گردشگران از اقامتگاههای بوم گردی اشاره و بیان کرد: در صورت آمادگی بخش خصوصی فرایند صدور مجوز، تطبیق استانداردهای بوم گردی و تسهیلات کم بهره از سوی سازمان میراث فرهنگی انجام می شود. 
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داورزن نیز گفت: موافقت اولیه با راه اندازی ۱۰ مجوز اقامتگاه بوم گردی برای متقاضیان در این شهرستان صادر شده است.
محمد عبدالله زاده ثانی افزود: در ۳۶ روستای سبزوار آثار شاخص تاریخی وجود دارد اما نبود مکان اقامتی موجب شده به صورت مطلوب از این جاذبه ها استفاده نشود. شهرستان داورزن با بهره مندی از آثار تاریخی و طبیعی، قرار گرفتن در مسیر جاده تاریخی ابریشم و مسیر ارتباط زمینی تهران – مشهد موقعیت ویژه ای در حوزه گردشگری دارد که تاکنون توجه شایسته به آن نشده است. 
وی گفت: در صورت حمایت مسئولان از اقامتگاههای بوم گردی داورزن رونقی در صنایع دستی، غذاهای محلی و معرفی آداب و سنن منطقه ایجاد می شود.
آسیابهای آبی و بادی، کاروانسراهای تاریخی بین راهی، مساجد قدیمی، یخدانها، آتشکده آذربرزین مهر، روستاهای قدیمی مزینان و باشتین، مناطق ییلاقی و آبشارهای منطقه بفره و کویر از جمله آثار تاریخی و طبیعی داورزن هستند. این شهرستان ۱۵۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی دارد که ۶۸ مورد آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme