کد مطلب: 16337
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=16337

ایرنا

۵۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر خراسان رضوی پرداخت شد

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۵۰ میلیارد ریال تسهیلات پرورش دام به عشایر در سطح این استان پرداخت شده است.

محمد نبوی فرد روز چهارشنبه در جریان بازدید از شرکت تعاونی عشایری سبزوار افزود: بیشتر این میزان تسهیلات صرف تامین علوفه، خرید بره و بهسازی اماکن نگهداری دام عشایر خراسان رضوی شد.
وی اظهار داشت: ۲۴۶ میلیارد ریال از این حجم تسهیلات پرداختی به عشایر خراسان رضوی از محل توسعه اشتغال پایدار روستایی تامین گردید. امسال ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای عشایر این استان تخصیص یافت که تاکنون ۹۲ درصد آن پرداخت شده است.
مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی ادامه داد: همچنین بخاطر تداوم پدیده خشکسالی و فقر مراتع از ابتدای امسال ۳۷ هزار تن علوفه دامی، کنسانتره و جو برای جبران کمبود علوفه مورد نیاز دامهای عشایر در سطح استان توزیع شده است.
وی گفت: امسال همچنین ۲۲ میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای عشایر خراسان رضوی اختصاص یافت که بیشتر برای بهسازی راههای عشایری و تامین آب شرب آنها هزینه می شود.
عشایر خراسان رضوی بیش از ۱۰ درصد دام سبک خراسان رضوی را در اختیار دارند و سالانه ۱۲ هزار تن گوشت قرمز، ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن مواد لبنی، هزار و ۱۰۰ تن الیاف دامی شامل پشم، کرک و مو و ۴۱ هزار و ۸۰۰ مترمربع دست بافته شامل گلیم، جاجیم، قالیچه و تابلوفرش تولید و به بازار عرضه می کنند.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme