کد مطلب: 18339
لینک کوتاه: http://www.sabzevarian.com/?p=18339

۹۰ درصد جمعیت داورزن ساکن روستاها هستند

ایرنا
سرپرست فرمانداری داورزن گفت: ۹۰ درصد جمعیت این شهرستان در روستاها زندگی می کنند لذا برای ثبات این جمعیت اجرای طرحهای اشتغال پایدار، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و نیز توسعه زیرساختهای در دستورکار قرار گرفته است.

علیرضا عبداللهی روز پنجشنبه در دیدار با اعضای شوراهای اسلامی داورزن افزود: بر مبنای سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت داورزن ۲۲ هزار نفر است که ۱۹ هزار و ۱۶۰ نفر آنها ساکن روستاها هستند. اینکه بیشتر جمعیت شهرستان را روستانشینان تشکیل می دهند فرصتی برای توسعه اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی است.
وی ادامه داد: ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی روستائیان با فراهم نمودن فرصتهای سرمایه گذاری، حمایت از کسب و کارهای خانگی، تنوع بخشی اشتغال، بازاریابی محصولات و تسهیلات مقاومسازی مسکن از مهمترین برنامه ها برای ماندگاری جمعیت در مناطق روستایی است.
سرپرست فرمانداری داورزن گفت: امسال در برخی روستاهای این شهرستان ‘شورای اجتماعی’ تشکیل شده تا با استفاده از توانایی خود مردم مشکلات آنها شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام شود.
وی به راه اندازی سه سازمان مردم نهاد روستایی در داورزن نیز اشاره و بیان کرد: سمن شورای مدیریت بحران روستای صدخرو به عنوان نخستین شورای مدیریت بحران روستایی در کشور ثبت شده و نیز سمنهای دیابت و توسعه اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی در دو روستای دیگر ایجاد شده اند.
عبدالهی افزود: همچنین مرکز سالمندان پدر و مادر مزینان با هزینه ۱۰ میلیارد ریالی خیران به عنوان بزرگترین مرکز سالمندان پدر و مادر روستایی کشور فعال شده و اکنون ۱۶سالمند در این مرکز نگهداری می شوند.
داورزن بر اساس مصوبه هیات وزیران اردیبهشت ۱۳۹۱ از شهرستان سبزوار منفک و به سطح شهرستان ارتقاء یافت. مرکز این شهرستان دارای دو بخش، چهار دهستان و یک شهر است.

عضویت در کانال تلگرام سبزواریان
theme